La Pobla de Massaluca

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Pobla de Massaluca
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Pobla de Massaluca is located in Spanjë
La Pobla de Massaluca
La Pobla de Massaluca

Koordinatat: 41°10′59″V 0°21′18″L / 41.18306°V 0.35500°L / 41.18306; 0.35500

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Terra Alta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.4 km2
Lartësia 542 m (m.n.d.)
Popullsia 364 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43110
Koordinatat 41° 10′ 59″ Veri

0° 21′ 18″ Lindje

La Pobla de Massaluca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Terra Alta, të provincës Tarragona, në Katalonia. La Pobla de Massaluca ka 364 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.4 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]