La Pobla de Montornès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Pobla de Montornès
Komunë
noform
Vendndodhja
La Pobla de Montornès is located in Spanjë
La Pobla de Montornès
La Pobla de Montornès

Koordinatat: 41°10′48″V 1°24′57″L / 41.18000°V 1.41583°L / 41.18000; 1.41583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.3 km2
Lartësia 67 m (m.n.d.)
Popullsia 2888 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Poblencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43761
Koordinatat 41° 10′ 48″ Veri

1° 24′ 57″ Lindje

La Pobla de Montornès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Katalonia. La Pobla de Montornès ka 2888 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]