La Portella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Portella
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Portella is located in Spanjë
La Portella
La Portella

Koordinatat: 41°44′28″V 0°38′30″L / 41.74111°V 0.64167°L / 41.74111; 0.64167

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Segrià
Kryetari i Bashkisë Jaume Ramon Casamajor i Esteve
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.45 km2
Lartësia 259 m (m.n.d.)
Popullsia 790 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Portellà, portellana
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 44′ 28″ Veri

0° 38′ 30″ Lindje

La Portella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Katalonia. La Portella ka 790 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.45 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]