La Puebla de Montalbán

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Puebla de Montalbán
Komunë
Vendndodhja
La Puebla de Montalbán is located in Spanjë
La Puebla de Montalbán
La Puebla de Montalbán

Koordinatat: 39°52′20″V 4°21′32″P / 39.87222°V 4.35889°P / 39.87222; -4.35889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Torrijos
Kryetari i Bashkisë Araceli Ladera Díaz-Chirón (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 141.16 km2
Lartësia 453 m (m.n.d.)
Popullsia 8216 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Ver texto
Vendasit Pueblano, na Puebleño, ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45516
Prefiksi 925
Koordinatat 39° 52′ 20″ Veri

4° 21′ 32″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.pueblademontalban.com

La Puebla de Montalbán është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Torrijos, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. La Puebla de Montalbán ka 8216 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 141.16 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]