La Riba

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Riba
Komunë
noform
Vendndodhja
La Riba is located in Spanjë
La Riba
La Riba

Koordinatat: 41°19′11″V 1°10′44″L / 41.31972°V 1.17889°L / 41.31972; 1.17889

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Alt Camp
Kryetari i Bashkisë Joan de Lapuente Lladó
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.99 km2
Lartësia 263 m (m.n.d.)
Popullsia 705 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Ribetà
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43450
Koordinatat 41° 19′ 11″ Veri

1° 10′ 44″ Lindje

Faqja Zyrtare www.riba.altanet.org

La Riba është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Camp, të provincës Tarragona, në Katalonia. La Riba ka 705 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.99 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]