La Riera de Gaià

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Riera de Gaià
Komunë
noform
Stema_figuraBandera de la Riera de Gaià.svg
Vendndodhja
La Riera de Gaià is located in Spanjë
La Riera de Gaià
La Riera de Gaià

Koordinatat: 41°10′4″V 1°21′43″L / 41.16778°V 1.36194°L / 41.16778; 1.36194

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.8 km2
Lartësia 28 m (m.n.d.)
Popullsia 1661 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Rierencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43762
Koordinatat 41° 10′ 4″ Veri

1° 21′ 43″ Lindje

Faqja Zyrtare www.rieradegaia.altanet.org

La Riera de Gaià është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Katalonia. La Riera de Gaià ka 1661 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 8.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]