La Roca del Vallès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Roca del Vallès
Komunë
noform
Castle of La Roca
Vendndodhja
La Roca del Vallès is located in Spanjë
La Roca del Vallès
La Roca del Vallès

Koordinatat: 41°35′25″V 2°19′40″L / 41.59028°V 2.32778°L / 41.59028; 2.32778

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 36.9 km2
Popullsia 10303 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 35′ 25″ Veri

2° 19′ 40″ Lindje

La Roca del Vallès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. La Roca del Vallès ka 10303 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 36.9 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]