La Secuita

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Secuita
Komunë
noform
The Modernist temple of Vistabella, designed by Josep M. Jujol
Stema_figura
Vendndodhja
La Secuita is located in Spanjë
La Secuita
La Secuita

Koordinatat: 41°12′22″V 1°16′53″L / 41.20611°V 1.28139°L / 41.20611; 1.28139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Tarragonès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 17.8 km2
Lartësia 170 m (m.n.d.)
Popullsia 1547 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Secuitencs
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 43765
Koordinatat 41° 12′ 22″ Veri

1° 16′ 53″ Lindje

La Secuita është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Tarragonès, të provincës Tarragona, në Katalonia. La Secuita ka 1547 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 17.8 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]