La Sentiu de Sió

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Sentiu de Sió
Komunë
noform
Vendndodhja
La Sentiu de Sió is located in Spanjë
La Sentiu de Sió
La Sentiu de Sió

Koordinatat: 41°48′23″V 0°52′48″L / 41.80639°V 0.88000°L / 41.80639; 0.88000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku La Noguera
Kryetari i Bashkisë Marcel·lí Guillaumet i Camarasa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.47 km2
Lartësia 281 m (m.n.d.)
Popullsia 496 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25617
Koordinatat 41° 48′ 23″ Veri

0° 52′ 48″ Lindje


La Sentiu de Sió është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia. La Sentiu de Sió ka 496 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.47 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]