La Solana

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Solana
Komunë
Stema_figuraBandera de La Solana (Ciudad Real).svg
Vendndodhja
La Solana is located in Spanjë
La Solana
La Solana

Koordinatat: 38°56′29″V 3°14′22″P / 38.94139°V 3.23944°P / 38.94139; -3.23944

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Ciudad Real
Qarku Campo de Montiel
Kryetari i Bashkisë Luis Díaz-Cacho
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 134 km2
Lartësia 745 m (m.n.d.)
Popullsia 16201 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 13240
Prefiksi +34 (Spain) + 926 (Ciudad Real)
Koordinatat 38° 56′ 29″ Veri

3° 14′ 22″ Perëndim

Faqja Zyrtare http://www.lasolana.es


La Solana është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campo de Montiel, të provincës Ciudad Real, në Castile-La Mancha. La Solana ka 16201 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 134 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]