La Torre de Esteban Hambrán

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Torre de Esteban Hambrán
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
La Torre de Esteban Hambrán is located in Spanjë
La Torre de Esteban Hambrán
La Torre de Esteban Hambrán

Koordinatat: 40°10′7″V 4°13′7″P / 40.16861°V 4.21861°P / 40.16861; -4.21861

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile-La Mancha
Provinca Toledo
Qarku Qarku Torrijos, Spain
Kryetari i Bashkisë Ángel Marinas Alonso (2007)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 51 km2
Lartësia 560 m (m.n.d.)
Popullsia 1758 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Musulmana
Vendasit Torreño, ña
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 45920
Koordinatat 40° 10′ 7″ Veri

4° 13′ 7″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.latorredestebanhambran.com


La Torre de Esteban Hambrán është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Qarku Torrijos, Spain, të provincës Toledo, në Castile-La Mancha. La Torre de Esteban Hambrán ka 1758 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 51 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]