La Torre de Fontaubella

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Torre de Fontaubella
Komunë
noform
North face of Mola de Colldejou rising above La Torre de Fontaubella
Stema_figura
Vendndodhja
La Torre de Fontaubella is located in Spanjë
La Torre de Fontaubella
La Torre de Fontaubella

Koordinatat: 41°7′34″V 0°51′56″L / 41.12611°V 0.86556°L / 41.12611; 0.86556

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Tarragona
Qarku Priorat
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.1 km2
Lartësia 369 m (m.n.d.)
Popullsia 147 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Torretà, Torretana
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 7′ 34″ Veri

0° 51′ 56″ Lindje


La Torre de Fontaubella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Priorat, të provincës Tarragona, në Katalonia. La Torre de Fontaubella ka 147 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]