La Zarza, Valladolid

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
La Zarza
Komunë
Vendndodhja
La Zarza is located in Spanjë
La Zarza
La Zarza

Koordinatat: 41°15′41″V 4°46′15″P / 41.26139°V 4.77083°P / 41.26139; -4.77083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Castile dhe León
Provinca Valladolid
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.03 km2
Popullsia 124 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 15′ 41″ Veri

4° 46′ 15″ Perëndim


La Zarza është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Valladolid, në Castile dhe León. La Zarza, Valladolid ka 124 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.03 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]