Lalín

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lalín
Komunë
Stema_figuraBandera de Lalin.jpg
Vendndodhja
Lalín is located in Spanjë
Lalín
Lalín

Koordinatat: 42°39′V 8°7′P / 42.650°V 8.117°P / 42.650; -8.117

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Galicia
Provinca Pontevedra
Qarku
Kryetari i Bashkisë Xosé Crespo Iglesias
Partia PPdeG
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 326.83 km2
Popullsia 21130 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Lalinense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 36500
Faqja Zyrtare www.lalin.es

Lalín është një komunëSpanjë, e vendosur në provincën Pontevedra, në Galicia. Lalín ka 21130 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 326.83 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]