Lanciego/Lantziego

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lanciego/Lantziego
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Lanciego/Lantziego is located in Spanjë
Lanciego/Lantziego
Lanciego/Lantziego

Koordinatat: 42°34′V 2°31′P / 42.567°V 2.517°P / 42.567; -2.517

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  País Vasco
Provinca Álava
Qarku Cuadrilla de Laguardia-Rioja Alavesa
Kryetari i Bashkisë Alfonso Luis Gonzalez Eguilaz
Partia Partido Nacionalista Vasco
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 24.2 km2
Lartësia 541 m (m.n.d.)
Të dhëna të tjera
Themelimi 1630
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 1308
Faqja Zyrtare http://www.lanciego.org


Lanciego (bask:Lantziego)është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cuadrilla de Laguardia-Rioja Alavesa, të provincës Álava, në Komunitetin e Baskisë. Lanciego/Lantziego, dhe përfshinë një sipërfaqe prej 24.2 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]