Gjuha baske

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko
Gjuha baske
Flitët në Evropë
Filogjeneza
Teritori baskë në Spanjë dhe Francë.
Dialektet baske.

Gjuha baske (baskishtja) është gjuha që flitet nga 1.060.730 folës.