Landgraaf

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Landgraaf (kthjellim).


Landgraaf
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Landgraaf.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Kryeqëndra Landgraaf
Statistika dhe Territori
Koordinatat 50°54′30″V 6°01′47″L / 50.90833°V 6.029722°L / 50.90833; 6.029722 (Landgraaf)Koordinatat: 50°54′30″V 6°01′47″L / 50.90833°V 6.029722°L / 50.90833; 6.029722 (Landgraaf)
Sipërfaqja 24,69 km2
Popullsia 38.121 banorë 2011
Dendësia 1.543,99 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 045
Kodi Postar 6370-6374
Kodi statistikor 0882
Landgraaf is located in Hollandë
Landgraaf
Landgraaf
Landgraaf – harta_foto
www.landgraaf.nl

Landgraaf është një komunë në provincën LimburguHolandë me sipërfaqe 24.69 km² dhe popullsi 38121 banorë[1]. Landgraaf është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Limburgu