Larry David

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Larry David
LarryDavidDec09.jpg
David, 2009
Informacione personale
Vendlindja Brooklyn, New York, SHBA
Bashkëshort(ja) Laurie Lennard (19932007)
Kombësia Amerikan

Larry David lindi më 2 korrik 1947Brooklyn, New York si Lawrence Gene David. Ishte një aktor dhe komedian amerikan.

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Larry David – Album me fotografi dhe/apo video dhe material multimediale


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.