Ledion Liço

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Ledion Liço
Background information
Emri i lindjesLedion Besnik Liço
Lindi13 qershor 1986
Leskovik, Shqipëri
TV & Radio Host, Producent, Këngëtar

Ledion Liço (13 qershor 1986, Leskovik) është një prezantues radioteleviziv shqiptar. Ledion Liço prej 13 vitesh realizon disa prej programeve në TV dhe Radio. Prezantues dhe producent i Wake UP, Shtojzovallet (2005), Top Fest (2007-2016), Unplugged(2006-2008), Rewind (2011), Big Brother Albania (2015), The Voice Kids Albania (2018) dhe së fundmi The Voice of Albania (2011-2017). Ai gjithashtu realizon një program në Top Albania Radio – Alive Night – të cilin e nisi më 2008, si i vetmi program me muzikë live në radio. Summer Dance, me muzikë house, etj. Producent i Heineken Sessions.

Pas 8 vitesh plot emocion nën drejtimin e “The Voice (Kids)” 3 prej të cilave si producent ekzekutiv, Ledion Liço largohet nga talent-show të cilit i dhuroi kohë, energji pozitive dhe mbi të gjitha shumë dashuri![1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "PAS 8 VITESH, LEDION LIÇO LARGOHET NGA DREJTIMI I "THE VOICE (KIDS)"". {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)