Jump to content

Leilia Adzhametova

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Leilia Adzhametova

Leilia Adzhametova (e lindur më 3 shtator të vitit 1994) është një atlete Ukrainase para-track e cila konkurroi në Paralympics Verore të vitit 2016 në T13 100 metra dhe 400 metra. Ajo fitoi një medalje të artë në 100 metra. [1]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Athlete Bio". Marrë më 26 prill 2017. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)