Les Avellanes i Santa Linya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Avellanes i Santa Linya
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Les Avellanes i Santa Linya is located in Spanjë
Les Avellanes i Santa Linya
Les Avellanes i Santa Linya

Koordinatat: 41°54′33″V 0°45′57″L / 41.90917°V 0.76583°L / 41.90917; 0.76583

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Noguera
Kryetari i Bashkisë M. Carme Garrofé Amorós
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 103.31 km2
Lartësia 567 m (m.n.d.)
Popullsia 463 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25612
Koordinatat 41° 54′ 33″ Veri

0° 45′ 57″ Lindje

Les Avellanes i Santa Linya është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Noguera, të provincës Lleida, në Katalonia. Les Avellanes i Santa Linya ka 463 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 103.31 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]