Les Franqueses del Vallès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Franqueses del Vallès
Komunë
noform
Town Hall (Ajuntament)
Stema_figuraBandera de Les Franqueses del Vallès.svg
Vendndodhja
Les Franqueses del Vallès is located in Spanjë
Les Franqueses del Vallès
Les Franqueses del Vallès

Koordinatat: 41°37′8″V 2°17′53″L / 41.61889°V 2.29806°L / 41.61889; 2.29806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Kryetari i Bashkisë Francesc Colomé i Tenas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.1 km2
Lartësia 232 m (m.n.d.)
Popullsia 16325 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Franquesí, franquesina
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 37′ 8″ Veri

2° 17′ 53″ Lindje

Les Franqueses del Vallès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Les Franqueses del Vallès ka 16325 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.1 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]