Les Masies de Roda

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Les Masies de Roda
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Les Masies de Roda is located in Spanjë
Les Masies de Roda
Les Masies de Roda

Koordinatat: 41°59′32″V 2°19′6″L / 41.99222°V 2.31833°L / 41.99222; 2.31833

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Osona
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 16.5 km2
Popullsia 710 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 59′ 32″ Veri

2° 19′ 6″ Lindje

Les Masies de Roda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Osona, të provincës Barcelona, në Katalonia. Les Masies de Roda ka 710 banorë , dhe përfshinë një sipërfaqe prej 16.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]