Lethbridge

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Lethbridge (kthjellim).


Lethbridge
—  qytet  —
Pamje nga Lethbridge

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Ndarja statistikore Divizioni Nr. 2
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°41′39″V 112°49′58″P / 49.694167°V 112.832778°P / 49.694167; -112.832778 (Lethbridge)Koordinatat: 49°41′39″V 112°49′58″P / 49.694167°V 112.832778°P / 49.694167; -112.832778 (Lethbridge)
Lartësia 910 m (m.n.d)
Sipërfaqja 127,19 km2
Popullsia 74.637 banorë 2006
Dendësia 586,82 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Vendndodhja
Lethbridge is located in Kanadaja
Lethbridge
Lethbridge
Lethbridge – harta_foto

Lethbridge është një qytetDivizioni Nr. 2, provinca Alberta, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 127.19 km² dhe popullsi 74637 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  • Faqja Zyrtare

Stampa:Ndarja administrative në Alberta