Leusden

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Leusden (kthjellim).


Leusden
—  komuna  —
stema_figuraFlag of Leusden.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Leusden
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°07′59″V 5°25′47″L / 52.1330556°V 5.429722°L / 52.1330556; 5.429722 (Leusden)Koordinatat: 52°07′59″V 5°25′47″L / 52.1330556°V 5.429722°L / 52.1330556; 5.429722 (Leusden)
Sipërfaqja 58,94 km2
Popullsia 28.710 banorë 2011
Dendësia 487,11 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 033
Kodi Postar 3830 - 3834
Kodi statistikor 0327
Leusden is located in Hollandë
Leusden
Leusden
Leusden – harta_foto
www.leusden.nl

Leusden është një komunë në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 58.94 km² dhe popullsi 28710 banorë[1]. Leusden është kryeqendra e komunës.

Woontoren t-Zicht IIIII.JPG

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Utrecht