Lewis, Iowa

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lewis
Qytet
Vendndodhja
Lewis is located in SHBA
Lewis
Lewis

Koordinatat: 41°18′19″V 95°5′4″P / 41.30528°V 95.08444°P / 41.30528; -95.08444

Administrimi
Shteti Flamuri SHBA
Shteti federal Iowa
Qarku Cass
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.29 km2
 •  tokësore 1.29 km2
Popullsia 407 banorë (2016)
Dendësia 334.4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore CST (UTC-6)
Verore CDT (UTC-5)
Kodi Postal 51544
Prefiksi 712
Koordinatat 41° 18′ 19″ Veri

95° 5′ 4″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.cityoflewis.com

Lewis është qytet në qarkun Cass, Iowa, Shtetet e Bashkuara. Sipas regjistrimit të vitit 2016, popullsia e qyteti ishte 407.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Sipas Zyrës së Regjistrimit të Shteteve të Bashkuara, qyteti ka një sipërfaqe gjithsej prej 1.29 km2, i gjithë vendi.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "US Gazetteer files 2010". Zyra e Regjistrimit të Shteteve të Bashkuara. Arkivuar nga origjinali origjinali më 2012-07-14. Marrë më 2012-05-11. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)