Lichtenvoorde

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Lichtenvoorde (kthjellim).


Lichtenvoorde
—  woonplaats  —
stema_figuraLichtenvoorde vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Komuna Oost Gelre
Koordinatat 51°59′17″V 6°34′11″L / 51.988055°V 6.569722°L / 51.988055; 6.569722 (Lichtenvoorde)Koordinatat: 51°59′17″V 6°34′11″L / 51.988055°V 6.569722°L / 51.988055; 6.569722 (Lichtenvoorde)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Lichtenvoorde is located in Hollandë
Lichtenvoorde
Lichtenvoorde

Lichtenvoorde është një qytezë në Oost Gelre, provinca GelderlandHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland