Oost Gelre

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Oost Gelre (kthjellim).


Oost Gelre
—  bashki  —
stema_figuraOost Gelre vlag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Lichtenvoorde
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°59′00″V 6°35′00″L / 51.983333°V 6.583333°L / 51.983333; 6.583333 (Oost Gelre)Koordinatat: 51°59′00″V 6°35′00″L / 51.983333°V 6.583333°L / 51.983333; 6.583333 (Oost Gelre)
Sipërfaqja 110,19 km2
Popullsia 30.085 banorë 2011
Dendësia 273,03 banorë/km2
Informacione të tjera
Themelimi 2005
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0544
Kodi Postar 7130-7132, 7134-7137, 7140-7141, 7263
Kodi statistikor 1586
Oost Gelre – harta_foto
www.oostgelre.nl

Oost Gelre është një qytet dhe komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 110.19 km² dhe popullsi 30085 banorë[1]. Lichtenvoorde është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland