Liljana Popovska

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search

Liljana Popovska (maqedonisht: Лилјана Поповска; e lindur më 24.5.1956, në Prilep) është një politikane maqedonase nga Maqedonia e Veriut. Në zgjedhjet e dhjetorit të vitit 2016, Liljana Popovska kandidoj si pjesë e PDM-së dhe u zgjodh deputete e legjislaturës 2016-2020 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Liljana Popovska". sobranie.mk. Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut. Marrë më 23 qershor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)