Lindita Idrizi

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lindita Idrizi Miss Evropa Kontinentale 2015

Lindita Idrizi (e lindur më 4 nëntor, 1996) është një modele shqiptar dhe titullare e konkursit së bukurisë e cila u kurorëzuar Miss Universe Albania vitin 2016 dhe do të përfaqësojë Shqipërinë në Miss Universe në vitin 2016.

Jeta e hershme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Idrizi punon si një model në Shqipëri.

Madhështia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Miss Univers Shqipëria e Vitit 2016[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Idrizi ishte kurorëzuar Miss Universe Albania në vitin 2016 në fund të konkursit më qershor 2, në vitin 2016. Këtë vit gjithsej 28 kandidatë kanë konkurruar për titullin. Idrizi do të ketë mundësin për të përfaqësuar vendin e saj në Miss Universe në vitin 2016 më vonë këtë vit.[1]

Miss Universi 2016[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Idrizi do të përfaqësojë Shqipërinë në Miss Universe në vitin 2016 konkursin.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Lindita Idrizi is Miss Universe Albania 2016". Pageants News. 2 qershor 2016. Nuk lejohet formatim teksti në: |website= (Ndihmë!); Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]