Lingewaal

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Lingewaal (kthjellim).


Lingewaal
—  komuna  —
flamuri_figura
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Gelderland – stema Gelderland
Kryeqëndra Asperen
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°53′00″V 5°07′00″L / 51.8833°V 5.1166°L / 51.8833; 5.1166 (Lingewaal)Koordinatat: 51°53′00″V 5°07′00″L / 51.8833°V 5.1166°L / 51.8833; 5.1166 (Lingewaal)
Sipërfaqja 54,59 km2
Popullsia 10.900 banorë 2010
Dendësia 199,67 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0183, 0345, 0418
Kodi Postar 4147, 4160-4161, 4170-4171, 4211-4212, 4214
Kodi statistikor 0733
Asperen is located in Hollandë
Asperen
Asperen
Lingewaal – harta_foto
www.lingewaal.nl

Lingewaal është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 54.59 km² dhe popullsi 10900 banorë[1]. Asperen është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland