Liqeni Akaiyan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liqeni Akaiyan
Vendi Glacier National Park, Flathead County, Montana, US
Koordinatat 48°37′11″V 113°46′32″P / 48.61972°V 113.77556°P / 48.61972; -113.77556Koordinatat: 48°37′11″V 113°46′32″P / 48.61972°V 113.77556°P / 48.61972; -113.77556
Lloji Natural
Shtetet e pellgut Shtetet e Bashkuara
Gjatësia maks. .15 mi (0.24 km)
Gjërësia maks. .05 mi (0.080 km)
Lartësia e sipërfaqes 7,736 ft (2,358 m)

Liqeni Akaiyan (Anglisht: Akaiyan Lake) është një liqen në Montana, Shtetet e Bashkuara.

Gjeografia[redakto | përpunoni burim]

Ka gjatësi prej .15 mi (0.24 km) dhe gjerësi prej .05 mi (0.080 km), dhe me lartësi mbidetare 7,736 ft (2,358 m).

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]