Liqeni Alberts (Manitoba)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liqeni Alberts (Manitoba)
Alberts Lake, Manitoba.jpg
Alberts Lake
Vendi Manitoba
Koordinatat 54°48′17″V 101°31′59″P / 54.80472°V 101.53306°P / 54.80472; -101.53306Koordinatat: 54°48′17″V 101°31′59″P / 54.80472°V 101.53306°P / 54.80472; -101.53306
Lloji i liqenit liqen akullnajor
Dalje kryesore Liqeni Thompson
Shtetet e pellgut Kanadë
Gjatësia maks. 5.4 km (3.4 mi)
Gjërësia maks. 2 km (1.2 mi)
Gjatësia e bregut1 26 km (16 mi)
Lartësia e sipërfaqes 301 m (988 ft)
Ishuj 27
1 bregu gjatësia is not a well-defined measure.
Liqeni Alberts (Manitoba) is located in Manitoba
Liqeni Alberts (Manitoba)
Location of Alberts Lake in Manitoba

Liqeni Alberts (Anglisht: Alberts Lake) është një liqen në rajonin verior Manitoba, Kanadë.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ka gjatësi prej 5.4 km (3.4 mi) dhe gjerësi prej 2 km (1.2 mi), dhe me lartësi mbidetare 301 m (988 ft).

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]