Liqeni Alder

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liqeni Alder
Vendi Pierce County, Thurston County, Lewis County, Washington, Shtetet e Bashkuara
Koordinatat 46°46′15″V 122°16′20″P / 46.77083°V 122.27222°P / 46.77083; -122.27222Koordinatat: 46°46′15″V 122°16′20″P / 46.77083°V 122.27222°P / 46.77083; -122.27222
Lloji rezervuar
Hyrje kryesore Lumi Nisqually
Dalje kryesore Lumi Nisqually
Pellgu 286 sq mi (740 km2)[1]
Shtetet e pellgut Shtetet e Bashkuara
Gjatësia maks. 7 mi (11 km) [1]
Sipërfaqja 3,065 acre (1,240 ha) [1]
Gjatësia e bregut1 28 mi (45 km) [1]
Lartësia e sipërfaqes 1,207 ft (368 m) [1]
Ishuj 5
Vendbanimet Elbe
1 bregu gjatësia is not a well-defined measure.

Liqeni Alder (Anglisht: Alder Lake) është një rezervuar në Lumin Nisqually në Eatonville, Washington, Shtetet e Bashkuara.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Ka gjatësi prej 7 mi (11 km), me një sipërfaqe prej 3,065 acre (1,240 ha), dhe me lartësi mbidetare 1,207 ft (368 m) [1].

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b c d e f "Tacoma Public Utilities - Power Statistics". Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]