Liqeni Aliceville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liqeni Aliceville
Vendi Në qarqet Pickens County, Alabama / Noxubee dhe Lowndes, Mississippi, SH.B.A.
Koordinatat 33°14′20″V 088°17′05″P / 33.23889°V 88.28472°P / 33.23889; -88.28472Koordinatat: 33°14′20″V 088°17′05″P / 33.23889°V 88.28472°P / 33.23889; -88.28472
Lloji rezervuar
Hyrje kryesore Tennessee-Tombigbee Waterway
Dalje kryesore Tennessee-Tombigbee Waterway
Shtetet e pellgut Shtetet e Bashkuara

Liqeni Aliceville (Anglisht: Aliceville Lake) është një rezervuar në pjesën perëndimore të Alabamas dhe në lindje të Mississippit, në Shtetet e Bashkuara.

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]