Jump to content

Liqeni Alkali (Oregon)

Coordinates: 42°58′38″N 120°01′41″W / 42.97722°N 120.02806°W / 42.97722; -120.02806
Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Liqeni Alkali
Liqeni Alkali me shtrat të thatë dhe i rrethuar me shkretëtirë
VendiOregon
Koordinatat42°58′38″N 120°01′41″W / 42.97722°N 120.02806°W / 42.97722; -120.02806
Lloji i liqenitsezonal, alkali
Shtetet e pellgutShtetet e Bashkuara
Lartësia e sipërfaqesStampa:Infobox sipërfaqe ujore/convert

Liqeni Alkali (anglisht: Alkali Lake) është një liqen në juglindje të Oregonit [1], Shtetet e Bashkuara.

Gjeografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Liqeni ka lartësi mbidetare prej 4,332 ft (1,320 m).

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ US Fish & Wildlife Service website

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]