Liqeni Alligator (Florida)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Liqeni Alligator
Vendi Florida
Koordinatat 28°12′48″V 081°12′33″P / 28.21333°V 81.20917°P / 28.21333; -81.20917Koordinatat: 28°12′48″V 081°12′33″P / 28.21333°V 81.20917°P / 28.21333; -81.20917
Shtetet e pellgut Shtetet e Bashkuara
Sipërfaqja 13.78 km²
Lartësia e sipërfaqes 19 m

Liqeni Alligator (Anglisht: Alligator Lake) është një liqen në Floridë, Shtetet e Bashkuara.

Gjeografia[redakto | përpunoni burim]

Ka një sipërfaqe prej 13.78 km², dhe me larësi mbidetare 19 m.

Referenca[redakto | përpunoni burim]

Lidhje të jashtme[redakto | përpunoni burim]