Liqeni i Lumbardhit

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lopët te Liqeni i Lumbardhit
Delet te Liqeni i Lumbardhit
Liqeni i Lumbardhit nga largësia.

Liqeni i Lumbardhit është një liqe i vogël i cili ndodhet në Malet e Lumbardhit, në Alpet Shqiptare.[1] [2] Liqeni i Lumbardhit është afër me vendet e njohura si, Maja e Drujve, Lugina e Llukes, Milishevci, Maja e Zmoks dhe Stanet e Lumbardhit.[3]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Koordinatat: 42°39′33″V 20°09′35″L / 42.6592°V 20.1597°L / 42.6592; 20.1597

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]