Jump to content

Lirim Shabani

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Lirim Shabani është një politikan nga Maqedonia e Veriut me origjinë shqiptare nga Bashkimi Demokratik për Integrim .

Lirim Shabani ka lindur më 11 mars 1981. Ka diplomuar në Fakultetin Shkencë-Matematikor të Universitetit të Tetovës . Më vonë ai studioi Menaxhim Shëndetësor dhe Farmakoekonomi në Universitetin e Shkupit . Një kohë ka punuar në një barnatore në Kumanovë . Më pas ai u bë punonjës i Ministrisë së Shëndetësisë. Më vonë u bë këshilltar në qeverinë e Republikës së Maqedonisë .