Lista e nënzhanreve së muzikës rock

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Shko te: navigacion, kërko

Kjo është listë e zhanrit muzikor që rrjedh nga Rock 'n' Roll dhe përfshin zhanret kryesore rock, metal, punk, and alternative rock.


Referencat[redakto | redakto tekstin burimor]