Llívia

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llívia
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Llívia is located in Spanjë
Llívia
Llívia

Koordinatat: 42°27′52″V 1°58′51″L / 42.46444°V 1.98083°L / 42.46444; 1.98083

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Cerdanya
Kryetari i Bashkisë Josep Pous Rodríguez (2007)
Partia CIU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.83 km2
Lartësia 1224 m (m.n.d.)
Popullsia 1589 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Llivienses
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17527
Koordinatat 42° 27′ 52″ Veri

1° 58′ 51″ Lindje

Faqja Zyrtare www.llivia.org


Llívia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cerdanya, të provincës Girona, në Katalonia. Llívia ka 1589 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.83 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]