Jump to content

Llambe Arnaudov (1951)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Llambe Arnaudov ( Ламбе Арнаудов ) është politikan nga Maqedonia e Veriut, anëtar i VMRO-DPMNE-së . [1] Përndryshe është nipi i revolucionarit Llambe Arnaudov (1881).

Biografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Arnaudov u lind në vitin 1951 në Ohër, asokohe në Republikën Popullore Federale të Jugosllavisë. Ka mbaruar Fakultetin Ekonomik. Punon si drejtor i përgjithshëm i “Ohrid Trade”. Jeton në Ohër. Në vitin 1991 u zgjodh deputet në Kuvend nga VMRO-DPMNE. [1] Më vonë ai iu bashkua VMRO - Partisë Popullore që nga themelimi i saj. [2] [3]

Shih edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ a b "Ламбе Арнаудов" (në maqedonisht). Собрание на Република Северна Македонија. Marrë më 3 май 2023 г. {{cite web}}: Shiko vlerat e datave në: |access-date= (Ndihmë!)
  2. ^ "ФОТО: И Ламбе Арнаудов на протестот на ВМРО-ДПМНЕ" (në maqedonisht). Фокус. 28 ноември 2017. Marrë më 3 май 2023 г. {{cite web}}: Shiko vlerat e datave në: |access-date= dhe |date= (Ndihmë!)
  3. ^ "ВМРО-НП протестира заради Ламбе Арнаудов" (në maqedonisht). Вечер. 16 октомври 2006. Arkivuar nga origjinali më 6 maj 2023. Marrë më 3 май 2023 г. {{cite web}}: Shiko vlerat e datave në: |access-date= dhe |date= (Ndihmë!)