Llançà

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llançà
Komunë
noform
Stema_figuraFlag of Llançà.svg
Vendndodhja
Llançà is located in Spanjë
Llançà
Llançà

Koordinatat: 42°22′10″V 3°9′40″L / 42.36944°V 3.16111°L / 42.36944; 3.16111

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Kryetari i Bashkisë Pere Vila i Fulcarà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.98 km2
Lartësia 4 m (m.n.d.)
Popullsia 4862 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Llançanenc, llançanenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 22′ 10″ Veri

3° 9′ 40″ Lindje


Llançà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Llançà ka 4862 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.98 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]