Llera, Badajoz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llera
Komunë
Flamuri_figura
Vendndodhja
Llera is located in Spanjë
Llera
Llera

Koordinatat: 38°27′V 6°0′P / 38.450°V 6.000°P / 38.450; -6.000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Badajoz
Qarku Campiña Sur
Kryetari i Bashkisë Indira Fernández Pinaarea_magnitude =
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 71.5 km2
Lartësia 481 m (m.n.d.)
Popullsia 905 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare Ayuntamiento de Llera


Llera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campiña Sur, të provincës Badajoz, në Extremadura. Llera ka 905 banorë (2014), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 71.5 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]