Llers

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llers
Komunë
noform
Llers Castle
Stema_figuraBandera de Llers.svg
Vendndodhja
Llers is located in Spanjë
Llers
Llers

Koordinatat: 42°17′50″V 2°55′48″L / 42.29722°V 2.93000°L / 42.29722; 2.93000

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Kryetari i Bashkisë Carles Fortiana Costa (CiU)
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 21.25 km2
Lartësia 142 m (m.n.d.)
Popullsia 1.193 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Llersencs, Llersenques
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 17093
Koordinatat 42° 17′ 50″ Veri

2° 55′ 48″ Lindje

Faqja Zyrtare webspobles.ddgi.cat/sites/llers/default.aspx


Llers është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Llers ka 1.193 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 21.25 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]