Lles de Cerdanya

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lles de Cerdanya
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Lles de Cerdanya is located in Spanjë
Lles de Cerdanya
Lles de Cerdanya

Koordinatat: 42°23′32″V 1°41′17″L / 42.39222°V 1.68806°L / 42.39222; 1.68806

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Lleida
Qarku Cerdanya
Kryetari i Bashkisë Lídia Brugulat i Visa
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 101.51 km2
Lartësia 1471 m (m.n.d.)
Popullsia 271 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 25726
Koordinatat 42° 23′ 32″ Veri

1° 41′ 17″ Lindje

Faqja Zyrtare lles.ddl.net


Lles de Cerdanya është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Cerdanya, të provincës Lleida, në Katalonia. Lles de Cerdanya ka 271 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 101.51 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]