Lleshan

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lleshan
Fshat
Shteti: Shqipëria
Përdorimi i stampës

Lleshan është një fshatKomunën GjinarRrethin e ElbasanitShqipërisë. Kjo zonë ka qenë e banuar që në kohën e Ilirëve, shenjë e kësaj është kalaja në "majën e Gurit". Sot në fshat ka një shkollë 9-vjeçare si dhe një ambulancë.

Shiko edhe[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]