Llinars del Vallès

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Llinars del Vallès
Komunë
noform
View of the village
Stema_figuraBandera de Llinars del Vallès.svg
Vendndodhja
Llinars del Vallès is located in Spanjë
Llinars del Vallès
Llinars del Vallès

Koordinatat: 41°38′26″V 2°24′8″L / 41.64056°V 2.40222°L / 41.64056; 2.40222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Barcelona
Qarku Vallès Oriental
Kryetari i Bashkisë Martí Pujol i Casals
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 27.6 km2
Lartësia 198 m (m.n.d.)
Popullsia 9554 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 41° 38′ 26″ Veri

2° 24′ 8″ Lindje

Faqja Zyrtare http://www.llinarsdelvalles.cat


Llinars del Vallès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Llinars del Vallès ka 9554 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.6 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]