Lochem

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Lochem
2007-04-08 14.17 Lochem, hoek Nieuwstad-Graaf Ottolaan.JPG
Flamuri i Lochem
Stema zyrtare e Lochem
Popullsia
 • Total33.437
Faqja zyrtarewww.lochem.nl

Lochem është një komunë në provincën GelderlandHolandë me sipërfaqe 216.02 km² dhe popullsi 33437 banorë[2]. Lochem është kryeqendra e komunës.

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ Bojaj, Sandra (8 dhjetor 2021). "Rreth TV Boin". Tv Boin.
  2. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Provinca Gelderland