Logrosán

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Logrosán
Komunë
Stema_figuraBandera logrosan.jpg
Vendndodhja
Logrosán is located in Spanjë
Logrosán
Logrosán

Koordinatat: 39°20′14″V 5°29′32″P / 39.33722°V 5.49222°P / 39.33722; -5.49222

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Extremadura
Provinca Cáceres
Qarku Las Villuercas
Kryetari i Bashkisë María Isabel Villa Naharro (2007)
Partia PP-EU
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 365.3 km2
Lartësia 477 m (m.n.d.)
Popullsia 2139 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi Tartesios.
Vendasit Logrosano/a.
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 10120
Koordinatat 39° 20′ 14″ Veri

5° 29′ 32″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.logrosan.org


Logrosán është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Las Villuercas, të provincës Cáceres, në Extremadura. Logrosán ka 2139 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 365.3 km2.

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]